Zážitková skupina s prvky arteterapie

Skupina určena všem studentům, kteří mají zájem objevovat svůj potenciál a chtějí nahlédnout do světa nevědomých procesů, které nás v běžném životě ovlivňují. Pro účast na skupině není rozhodující výtvarná zdatnost účastníka a esteticky uspokojivý výsledek díla. Zásadní je chuť tvořit a poznávat sebe sama i své okolí prostřednictvím výtvarné tvorby. Pro arteterapii je důležitý proces, při kterém dochází k uvolnění, vyjádření emocí a většímu porozumění sobě i druhým.


Na skupině se seznámíme s typologií barev, budeme se zabývat světem archetypů a zamyslíme se nad skrytými významy výtvarných artefaktů, které během dílen vytvoříme.

Přijďte si užít společné tvoření. Setkávat se budeme po dobu ZS každý týden ve středu. Začneme ve středu 12.10 a poslední setkání proběhne 7.12. 2022

1. skupina bude probíhat od 13- 14:30h, 2 skupina bude probíhat od 14:45- 16.15h

Info k průběhu: 
Skupiny jsou uzavřené, to znamená, že není možné přidat se ke skupině v průběhu kurzu a není ani dobré skupinu opouštět před společným ukončením kurzu. Souvisí s tím Vaše rozhodnutí skupinu navštěvovat a to znamená závazek chodit pravidelně a pokud možno nechybět. Vzhledem k tomu, že jsou skupiny poměrně malé (kolem 10ti účastníků), je potřeba brát svou účast vážně. Na skupinu je potřeba chodit pravidelně.


Budeme se potkávat v Kampusu Hybernská 4, budova D, 1. patro. Prostory poradenského pracoviště FFUK. Kurz je zdarma a budete mít k dispozici veškeré výtvarné potřeby. Je dobré si vzít pohodlné oblečení, které je možné i zašpinit. 


V případě dotazů či pochybnosti se nebojte kontaktovat lektorku Kláru Horákovou. Ideálně zavolejte, nebo si domluvte konzultaci (možné i online konzultaci). Ráda Vám veškeré dotazy zodpoví. Přihlásit se můžete prostřednictvím emeilu, či telefonicky. 

Vedoucí kurzu: Mgr. Klára Horáková, tel: 732 525 834, e-mail:  Klara.Horakova@ff.cuni.cz